Dolany - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Informace – Autobusové spojení Debrno

Od 3. 9. 2023 se mění dopravní obslužnost Debrna.
Debrno bude obsluhováno autobusovou linkou 856, linka 646 (stávající) bude zrušena.

Autobusové spojení Debrno

Od 3. 9. 2023 se mění dopravní obslužnost Debrna.

• Debrno bude obsluhováno autobusovou linkou 856, linka 646 (stávající) bude zrušena
  • byla obnovena autobusová zastávka na komunikaci č. II/240, obsluha zastávky linkou 316 bude zahájena až po nezbytných úpravách prostoru zastávky

V prosinci 2022 byl vznesen požadavek obce Otvovice na úpravu trasy autobusové linky, kterou je nyní Debrno obsluhováno. Byly navrženy tři varianty řešení. S vybranou variantou souhlasily zúčastněné obce Zákolany, Otvovice, Tursko, Holubice, Kralupy nad Vltavou. Vybrané řešení znamená pro Debrno snížení jednoho autobusového spojení v pracovní den a zrušení autobusového spojení o víkendech a svátcích. Obec Dolany nad Vltavou nesouhlasila s vybraným řešením. Vybrané řešení však bylo akceptováno většinou a od 3. 9. 2023 dochází ke změně v dopravní obslužnosti Debrna.

Jako možné vyřešení chybějících autobusových spojení byla diskutována obnova autobusové zastávky na komunikaci č. II/240. Ze strany provozovatele autobusové linky byla zastávka obnovena. Vzhledem k současnému provozu na komunikaci II/240 bude však zastávka obsluhována linkou 316 až po provedení bezpečnostních dopravních opatření, tak aby byla zajištěna bezpečnost nejen cestujících ale i ostatních účastníků silničního provozu.

Zastávkový jízdní řád pro linku 856 od 3. 9. 2023

Jízdní řád linky 856