Dolany - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - DŮLEŽITÁ INFORMACE PŘED 2. SVOZEM POPELNIC DLE NOVÝCH PRAVIDEL

Vážení občané, v příspěvku naleznete důležité informace před 2. svozem popelnic dle nových pravidel.

DŮLEŽITÁ INFORMACE PŘED 2. SVOZEM POPELNIC DLE NOVÝCH PRAVIDEL

TAK PRVNÍ SVOZ JE ZA NÁMI. Proběhl bez větších problémů. Data již má obec k dispozici a v brzké době obdržíte přihlašovací údaje a budete taktéž moci nahlédnout do „NAŠÍ POPELNICE“.

V loňském roce, v minulém systému bylo jedno, zda přistavíte 0,1,2, a i více popelnic a platila obec za svezenou tunu. Dle nové smlouvy platí OBEC za uloženou tunu odpadu na skládku a za manipulaci s přistavenou popelnicí. Popelnice 120l = 43 Kč, popelnice 240l = 79 Kč. TOTO PRODRAŽUJE TUNU ULOŽENOU NA SKLÁDKU.  Z výše uvedeného plyne nutná změna v našem chování při přistavování popelnic ke svozu !

OBČAN platí pouze místní poplatek - sazba 5 Kč / 1 kg (Více v obecně závazné vyhlášce č. 2/2023)

POPELNICI PŘISTAVUJTE, AŽ BUDE CO NEJVÍCE NAPLNĚNÁ !!! NEBOJTE SE SVOZ VYNECHAT A PŘISTAVIT JI PŘÍŠTĚ.  Toto je pouze doporučení a vše je na Vašich potřebách. V zimě koš nebude zapáchat a může v popelnici zůstat klidně déle, v létě je situace jiná. Vždy je dobré mít na paměti vliv ceny za výsyp na tunu uloženého odpadu na skládku.

DŮLEŽITÁ PRAVIDLA  :

• POPELNICI PŘISTAVUJTE KE SVOZU, AŽ JE CO NEJVÍCE NAPLNĚNÁ
  • POPELNICI NENECHÁVEJTE NA MÍSTĚ K ODVOZU, ANIŽ BYSTE JI CHTĚLI VYVÉZT

Svozovka nerozliší, zda chcete vysypat či ne a zvedá ji i prázdnou, s minimem odpadu.

Snad je to srozumitelné, případně volejte na OÚ nebo 724 672 146, 732 174 265.

Děkujeme, OÚ Dolany nad Vltavou

Datum vložení: 22. 1. 2024 10:47